Hayallerin Seni Bekliyor!
HAYALLERİNE ULAŞMAK İSTİYORSAN MUTLAKA OKU!Size bir hikaye anlatayım; geçenlerde birkaç arkadaşım benden heveslenip spor salonuna üyelik aldı ve insanları spora özendirdiğim için mutlu oldum. Ama aralarındaki bir arkadaşım kilolu ve zayıflamayı çok isteyen biri.

Neyse; ilk gün çok hevesliydi ve meraklıydı o ağırlığın altına girdikten sonraki hissi merak ediyordu. Birlikte salona çıktık hoca programını verdi ve bende hareketleri göstererek yardımcı oldum. Herneyse ilk gün onun için baya zorlayıcıydı ama mutluydu.

İkinci gün; Ağrılı ve sızılı bir şekilde çalışmaya başladı. Gözündeki o ışığı görebiliyordum her ne olursa olsun ben bu işi yaparım göbeğimi de eritir kas yaparım o hırs o güç bende var bakışıydı o.

Üçüncü gün; biraz daha şevkli ama yorulmuştu. Kendini fazla zorlamasına izin vermedim ama yinede yeni başlayan birine göre güzel işler çıkarttı.

Dördüncü gün; off günü

Beşinci gün; Mustafa diye bir hoca köşede etrafı süzerken bir anda muhabbet açıldı ve spor hakkında konuşurken arkadaşım; "ben bu kiloları verebilirmiyim?"diye bir soru yöneltti hocaya. Mustafa hocanın cevabı ise "sen b.ku yemişsin ya senden birşey olmaz" olunca orada gülüşmenin ardından arkadaşımın hevesi kaçtı o gün. Morali bozuldu ister istemez.

Altıncı gün; Gelmek istemedi spor salonuna umutsuzluğa kapıldı. Bana "benden fit biri olmaz  ben zayıflayamam hocada haklı" diyerek kendini daha da umutsuzluğa düşürüyordu. Spor salonuna geldi ama aletlere neredeyse hiç dokunmadı.

Yedinci gün; Ne kadar zorlasamda spor salonuna gelmedi. Gözünde ilk gün ki spor yapma hevesi de yoktu zaten. Bir sürü öğüdüme rağmen motivasyon vermeme rağmen spor salonuna gelmeyi ikna edemedim.

Hayallerin için çalış


Motivasyon


Evet bu hikaye tembeller varya veya birşeyi başarmak isteyen biri biraz zorlandığında ve karşıda motivasyon bozucular olunca hep vazgecenlere gelsin.

Bir insanın karşısındaki insanı küçük düşürmesi onu ezmesi ne kadar iyi bilemiyorum, ama ben arkadaşımın yerinde olsaydım ona inat, bana inanmayan insanlara inat, daha fazla çalışır herkese kim olduğumu gosterirdim ve aynısını da yaptım.

Hiçkimsenin yapamayacağı hiçbirşey yoktur bu hayatta. Sınırımız beynimizdir. Sen inandıktan sonra bu hayatta herşeyi yapabilirsin sadece inan. Hayalinin peşinden koş. İmkansız gibi gözükebilir, ama senin için imkansız diye birşey yok bunu beyninin bir yerine yaz!

Bu senin ilk başta yapabileceğin anlamına gelmez. Spor konusunda olsun ders ve olsun  Ilk başta başarılı olamazsın belki. Ikinci denemende de başarılı olamazsın ama belki on belki yüzüncü denemende bu işi başaracaksın hiçbir insan bir kerede birşeyi başaramayabilir. Fitnessta ilk başta o yüksek ağırlıkları kaldıramazsın ama bir sürü denemeden çalışmadan sonra kaldırabilirsin,o ağırlık sen çalışmadan yerden kalkmaz.

Yetenekli olabilirsin ama ne kadar yetenekli olduğun önemli değil ne kadar çalıştığın önemli. Senin fitnessa yeteneğin olsa da çalışmadan o kas gelişebilir mi ? Hayır tabikide bu iş hırs ve çalışmaya bağlıdır.

Ve hiçbir zaman erteleme. Bugünkü işini asla yarına bırakma. Bugün zamanın varken neden yarına bırakasın ki. Şöyle düşün hep, ya yarın senin için geç olursa?
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bartın'ın En İyi Spor Salonları

Protein Tozu Zararlı Mı?