Yaz'a Diyetsiz Fit Girmenin Yolları

Yaz'a Diyetsiz Fit Bir Şekilde Nasıl Girilir?


Çoğu kilo problemi olan kişiler diyet yapmadan zayıflayabilirmiyim diye düşünmüşlerdir elbette. Ama artık bunun bir yolu var, aslında hep vardı ama kimse bilmiyordu. Neyse konumuza dönelim diyet yapmadan zayıflanır ve de aşırı kolay bir şekilde. Sadece gün boyu yaptığınız hataları düzelterek ve ek materyaller ekleyerek rahat rahat kilo verebileceksiniz. Ama sadece bunu yaza doğru zayıflarım diye değil hayatınızın bir parçası haline getirin istiyorum. Neden diye soran olursa ki cevabı çok basit; bu vereceğim tavsiyeleri yapıp bıraktıktan sonra tekrar sağlıksız hayatınıza geri dönmüş olacaksınız ve kilo yine sizi rahatsız edecek kısır döngü içerisinde bir hayat yaşayacaksınız. Bunun olmaması için bu tavsiyelerimi bir alışkanlık haline getirin. Zaten bu tavsiyelerimi rutin hale getirirseniz bırakmak istemeyeceğinize eminim. Uzun vadede çok başarılı bir sonuç elde edeceğinize inanıyorum. Yaza fit gitmeye hazır mısınız?

Çayla zayıflayabileceğini zanneden bir insan
Ama bu tavsiyelerin sizi diyetsiz hem maddi hem manevi anlamda hafifleteceğini düşünüyorum.

İlk madde

Kahvaltı; Sabah kahvaltı yapmayı sakın unutmayın. Sabah kahvaltı yapmazsanız gün içerisinde düşük enerjili ve hep aç olursunuz ve bu açlığı gidermek için ise çoğunlukla fast food ürünlere başvururuz ve çok yeriz. Bu da bizim bi hayli kilo almamızı sağlar. İşe erken gidiyorum ve kahvaltı yapamıyorum iş yerinde veya lokantada poğaça ve çayla karnımı doyuruyorum diyorsanız artık bu alışkanlıklarınızdan vazgeçme zamanı. Poğaça fazla ve boş kaloridir. Bize hiçbir faydası yoktur ve gün içerisinde daha aç hissettirir. 

Onun yerine akşamdan kendimize shake hazırlayıp içmek hem gün içerisinde fazlaca enerjik olmanıza hem de tok durmanıza sebep olacaktır. Shake'i damağınızın tadına göre meyveler katıp ayarlayabilirsiniz. Eğer sporcuysanız içerisine lor peynir de katabilirsiniz. Shake hazırlanışları için buraya tıklayabilirsiniz. Neyse; bu shake gün içerisinde sizi tok tutar ve fazla kalori almanızı engeller bu da kalori açığı oluşturmanızı sağlar dolayısıyla da kilo verirsiniz.


İkinci madde

Evet okulda veya işte birde bunun üstüne spora gidiyorsanız bir süre sonra üstünüze bir ağırlık çökecektir. Günümüzün 3/2 si Okulda veya işte geçer. Bu süre zarfında da koşuştururuz ve çalışırız hem beynimiz hem de vücudumuz yorulur birde okuldan sonra spor yapıyorsak daha da çok enerji harcayarak günün sonunda kendimizi bi hayli yorgun hissedip duygularımızı kontrol edemeyiz ve sağlıklı yemekler yerine fastfood ürünlere kafa göz dalarız. Çünkü yorulmuşuzdur ve kendimize çabuk gelmemizi sağlaması için beynimiz kendini bu ürünlerle ödüllendirir.

Bunun olmaması için yanınıza okula veya işe giderken elma,muz, armut vb. gibi meyvelerden bir tane alıp götürmek. Tam açlığınız başladığı an yorulduğunuzu hissettiğiniz an elmayı çıkarın ve yiyin bu sizin kendinize gelmenizi sağlayacaktır ve gün sonunda gözünüzün dönmemesini öğününüzde fast food yemek yerine mantığınızı kullandığınız için artık sağlıklı yemekler yemenizi sağlayacaktır. Ve artık bu sizin fast food ürünlerden uzaklaşmanızı kolaylaştıracaktır ve bıraktığınızda kalori açığı fazlaca açacaksınız. Tek bir elmayla fazlaca kalori açığı oluşturmak bu kadar kolay.

Üçüncü madde

Okula,işe veya spora yemek götürün. Artık yemek düzeni yapın kendinize,saatiniz geldiği zaman nerede olursanız olun o yemeği yiyin. Bu sizin kendinizi daha iyi hissetmenizi ve fazla yemek yemenizi engelleyecektir. Az kalorili yiyecekler seçin ve ihtiyacınız kadar yiyin. Mesela salata da koyabilirsiniz. Hem çok düşük kalorili hemde lif oranı vitamin oranı fazlaca yüksek.

Dördüncü madde

Yemek yemeden 10dk önce bir meyve yiyin muz,armut,elma,havuç vb. Bunlar sizin sindiriminizi erken başlatacak ve yemek yerken daha erken doymanızı ve fazla yememenizi sağlayacaktır. Gözünüz de doymuş olacak bu sayede az yiyerek kilo verebileceksiniz.

Beşinci madde

Gün içerisinde 1bardak yeşil çay içerseniz sindirim sisteminizin hızlı çalışmasını ve yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Aman ha, hemen zayıflayacağım diye günde 4 5 bardak yeşil çay içmeyin yararı olmayacaktır, aksine zararı olacaktır. Herşeyin fazlası zarar.

Altıncı madde

Akşam saat 8'den sonra yemek yemeyi unutun demiyorum, ama akşamları bir de film varsa kola,cips,patlamış mısır,çekirdek gibi yiyecekler istenmeden yenir ve bunlar fazla kalorilidir. Akşamları yiyecekseniz de yulaf veya salatalık tarzı yiyecekler tüketmenizi tavsiye ederim ve uyumadan 2 3 saat önce yemek tüketmeyin, nedeni ise dolu bir mideyle uyumak sizin için verimsiz bir şekilde uykunuzu almanız demektir. Bu da sizin gününüzün kötü ve uykulu  gecmesini sağlar ve uykulu olunca daha çok aç olursunuz, bu da her şekilde kilonuzu etkiler.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bartın'ın En İyi Spor Salonları

Hayallerin Seni Bekliyor!

Protein Tozu Zararlı Mı?